Kącik dla refleksji

Krakowskie Duszpasterstwo Prawników 

Artykuł p. prok. Krzysztofa Dratwy

Artykuł p. prok. Krzysztofa Dratwy o losy krakowskich sędziów i prokuratorów podczas Drugiej Wojny Światowej

zobacz artykuł

 

Artykuł p. mec. Romana Sygulskiego

Artykuł p. mec. Romana Sygulskiego pt.: "Ars boni et aequi a nauczanie Jana Pawła II"

zobacz artykuł

 

List Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy

Prezydent Reczpospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda skierował list do prawników zgromadzonych na Ogólnoposlkiej Pielgrzymce prawników na Jasną Górę

zobacz list

 

Spotkanie opłatkowe z Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem 25 stycznia 2015

Drodzy Bracia i Siostry!
1. Po trzydziestu latach prostego życia w Nazarecie, gdzie był znany jako syn cieśli Józefa i Maryi, Jezus rozpoczął swoją publiczną działalność, podczas której odsłonił swoją prawdziwą tożsamość. Pierwsze Jego słowa, zapisane w Ewangelii św. Marka, brzmiały: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” (Mk 1,15). „Czas się wypełnił”, bo to On – Syn Boży, który stał się człowiekiem – po wielu wiekach oczekiwania przyszedł na ziemię, aby ją definitywnie pojednać z niebem, a przed każdym człowiekiem otworzyć bramę prowadzącą do Bożego i wiecznego królestwa życia i miłości. Ta najważniejsza prawda i perspektywa ludzkiego życia towarzyszy każdemu z nas. Na ziemi jesteśmy pielgrzymami. „Przemija bowiem postać tego świata” – jak dziś przypomina nam św. Paweł (1 Kor 7, 31).

czytaj więcej...

 

Zaduszki dla prawników, 10 listopada 2013

W ostatnim czasie zatrzymałem się nieco w biegu. Może to było zmęczenie, może zaduma, może jedno i drugie… Mniejsza o to. Po raz pierwszy od lat czterech pracując w Sądzie Metropolitalnym odkryłem rzecz, która jest niby oczywista, ale przez to, że oczywista, często niedostrzeżona i nienazwana.

czytaj więcej...

 

Kontakt z nami

Krakowskie Duszpasterstwo Prawników 
Adres:
ul. Kanonicza 3, 31-002 KRAKÓW
E-mail: info@duszpasterstwoprawnikow.pl